Vaikų emocinės gerovės metams

Atgal

Vaikų emocinės gerovės metams

  2020-02-26

Sveikatos apsaugos ministerija 2020 metus paskelbė Vaikų emocinės gerovės metais. Taip siekiama ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų emocinės gerovės svarbą, bet ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas jos kūrimui Lietuvoje, numatant ir įgyvendinant konkrečias priemones. Kauno rajone tampa gražia tradicija, kad bendriems renginiams, ugdant vaikų emocinę ir socialinę gerovę, susivienija ugdymo įstaigose dirbantys socialiniai pedagogai ir psichologai. Jau keli metai iš eilės šių profesijų pagalbos vaikui specialistai jungiasi į bendras veiklas ir dalyvauja bendradarbiavimo akcijoje „AŠ + TU = MES”. Tai viena iš veiklų,  kurios  pagrindinė idėja – prisijungti prie iniciatyvų, skirtų Vaikų emocinės gerovės metams bei Sąmoningumo didinimo mėnesiui BE PATYČIŲ, kurį jau daug metų Lietuvoje skatina Vaikų linija, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į darnius tarpusavio santykius, pagarbos vienas kitam stiprinimą, emocinę bendruomenių sveikatą.
Vasario 26 d. bendro pasitarimo metu, kuris vyko Kauno r. Raudondvario Anelės ir Augustino  Kriauzų pradinėje mokykloje, prisiminėme gerąsias patirtis iš pernai metais vykusių  bendradarbiavimo tarp Kauno r. ugdymo įstaigų renginių.  Vėliau darbo grupėse buvo numatytos pagrindinės gairės ir idėjos šių metų  kovo mėnesį vyksiančioms veikloms, bendradarbiaujant tarp kelių ugdymo įstaigų. Buvo smagu, kad pagalbos vaikui specialistai dalyvavo noriai, entuziastingai bei kūrybiškai, draugiškai jungėsi į bendradarbiavimo grupes. Balandžio mėnesį numatyta surengti Kauno r. ugdymo įstaigų socialinių pedagogų ir psichologų apskrito stalo diskusija “Vaikų psichinės sveikatos aktualijos Kauno r. ugdymo įstaigose”, skirta Vaikų emocinės gerovės metams ir patyčių prevencijos sąmoningumo didinimo mėnesiui BE PATYČIŲ 2020 m. aptarti. Kauno r. ugdymo įstaigų psichologai bei socialiniai pedagogai pakviesti aktyviai dalyvauti spalio mėn. vyksiančioje konferencijoje, skirtoje Vaikų emocinės gerovės metams. Šie renginiai puikiai dera ir Lietuvos moksleivių sąjungos siūlymu Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems 2020 m. Mokyklų bendruomenių metams.
Kauno r. Raudondvario Anelės ir Augustino  Kriauzų pradinėje mokykloje susirinkę socialiniai pedagogai ir psichologai, taip pat ir savo metodiniuose būreliuose aptarė einamuosius darbus ir sudėtingas darbines situacijas. Dėkojame šios mokyklos specialistams ir vadovams už šiltą priėmimą ir sudarytas puikias sąlygas produktyviam ir svarbiam darbui dėl vaikų gerovės ugdymo įstaigose.