Praktinis - teorinis seminaras „Padrąsinantis santykis. Įtaka motyvacijai, mokslo rezultatams, mokyklos bendruomenės mikroklimatui“

Atgal

Praktinis - teorinis seminaras „Padrąsinantis santykis. Įtaka motyvacijai, mokslo rezultatams, mokyklos bendruomenės mikroklimatui“

  2019-10-16

Spalio 16 d. Kauno rajono Švietimo centre ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai ir psichologai susirinko kurti padrąsinantį santykį, kuriam pakvietė lektorė Kristina Pikūnė, Šeimos centro „Kartu saldu“ įkūrėja ir vadovė.
Lektorė dalinosi gyvomis istorijomis iš darbo su jaunimu, kaip pastebėjimas, įvertinimas, kas pavyko, pasidalinimas maloniais jausmais, skyrimas nedalomo laiko, domėjimasis, padėkojimas keičia santykį, leidžia atverti širdį ir akis bei ausis. Labai gyvai, nuotaikingai ir jautriai per savo pačių patyrimą grupinėse užduotyse išbandėme, ką gi iš tiesų reiškia kurti padrąsinantį santykį ir kokia jo ypatinga galia ir labai svarbi įtaka jauniems žmonėms, padedant suprasti, įsiminti ir pritaikyti gyvenime gaunamą informaciją.
Kristina Pikūnė supažindino su tarptautiniu projektu, kurį kūrė su latvių ir rusų partneriais „Z karta. Būk pasiruošęs“. Taip pat pasidalino turtinga metodine medžiaga, parengtu darbo instrumentu, skirtu darbui su 14-16 metų jaunais žmonėmis. Instrumentų komplektą sudaro 60 užsiėmimų po 90 min.: įvairaus pobūdžio ir paskirties žaidimai, refleksijos, parinkta videomedžiaga, viktorinos, aktyvios užduotys ir kitos nefomalaus ugdymo priemonės, kurios padės specialistams ir mokytojams pravesti įdomius ir profesionalius užsiėmimus, pasiruošimui skiriant minimaliai laiko. Visas šias užsiėmimų užduotis kūrybiškai galima pritaikyti darbui ir su kitokio amžiaus vaikais bei suaugusiais.
Seminaras tikrai neprailgo. Išsakėme daug padėkų lektorei Kristinai už puikų, kūrybingą ir labai naudingai praleistą laiką. Visos seminaro dalyvės išvyko pripildytos padrąsinimo, gerumo, pasiruošusios dalintis tuo su visais, ypatingai savo jaunaisiais draugais, paaugliais, išsinešdamos vertingą medžiagą, kuria galės dalintis su kitais savo ugdymo įstaigų specialistais ir mokytojais.