Psichologų mokslo metų užbaigimas tradiciškai

Atgal

Psichologų mokslo metų užbaigimas tradiciškai

  2020-06-12

Labai smagu, kad laisvėjančio karantino sąlygos leido Kauno rajono ugdymo įstaigų psichologams nesulaužyti puikios tradicijos - susirinkti baigiamajam mokslo metų susitikimui netradicinėje erdvėje ir dalintis praktinės psichologijos metodais.  Birželio 12 d. rajono psichologai, pasiilgę gyvo santykio, nuoširdaus bendravimo vėl rinkosi vaizdingame Kulautuvos kurortinio miestelio gamtos prieglobstyje,  Akacijų alėjoje, pušų paunksmėje prie laisvalaikio salės.
Šį kartą metodinio pasitarimo metu ne tik sprendėme aktualius darbo klausimus, bet ir detaliai aptarėme gyvą patyrimą intensyviame terapiniame gyvenime. Savo įžvalgomis ir unikaliu patyrimu dalinosi trys psichologės: Renata Stonienė, Jurga Taleikytė bei Raimonda Kalvėnienė. Intensyvus terapinis gyvenimas (ITG) – kaip atskira terapijos rūšis, kurios negalime atskirti nuo jos kūrėjo Aleksandro Alekseičiko, vieno iš psichoterapijos pradininkų Lietuvoje, asmenybės, jo unikalumo, dažnai radikalaus ir kategoriško.  Aleksandras Alekseičikas – gydytojas, psichiatras, psichoterapeutas ir tikra legenda, dirbantis egzistencinės – humanistinės krypties principais. Garbus daktaras šiemet atšventė savo aštuoniasdešimtąjį gimtadienį.  ITG - tai dažniausiai pristatomas, kaip grupinės psichoterapijos seminarų forma. Šis tarptautinis seminaras, kasmet vykstantis balandžio mėn. rusų kalba, šiemet nuotoliniu būdu apjungė net 350 dalyvių iš skirtingų šalių. Buvimas kartu su kitais žmonėmis gydo, o kiekvienas ištartas žodis turi didelę galią, teigia daktaras Alekseičikas. Labai intensyvaus terapinio seminaro metu, kuris truko tris dienas nuo dešimtos ryto iki beveik dešimtos vakaro, psichoterapeutas pažėrė daug išminties perlų apie meilę, tikėjimą, santykius, apie gyvenimą, kurie ilgai išliks atmintyje, keisdami ir atstatydami vidinius procesus.
Kita praktinio psichologų susitikimo dalis – gerosios patirties sklaida, taikant praktinius metodus - apie padrąsinantį atsisveikinimą, stiprinančius ir auginančius pasitikėjimą savimi palinkėjimus, išsiskiriant su klientais ilgesniam (pvz. vasarai) arba visam laikui. Aptarėme keletą metodų, o praktiškai dalinosi pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Ramunė Ramanauskienė. Štai taip gražiai, padrąsintos vienos kitų, psichologės ir atsisveikino iki rudens,  linkėdamos vienos kitoms gero atpalaiduojančio poilsio bei vasaros įspūdžių.
Renata Stonienė